AKTİVİTELER

Dağ ve Doğa Yürüyüşü

Rize ve civarı, Alp-Himalaya kıvrım kuşağı üzerinde yer alması nedeniyle flora ve faunasıyla çok zengin olan dağ ve sıradağlara, dolayısıyla dağ-doğa yürüyüşüne elverişli önemli bir potansiyele sahiptir. Rize ve Hopa arasnda yer alan yıl boyunda gözlenebilen keskin buzulları masmavi gölleri, yeşilin her tonuna sahip ormanları, coşkulu dereleri, bin bir çeşit bitkileri ve hayvanları ile doğal bir park görünümünde olan Kaçkar sıradağlarının en yüksek tepeleri Altıparmak (3480 m.), Kavran (3932 m.) ve Verçenik'tir (3710 m.). Bu tepeler, dağcılık sporları (özellikle tırmanış) için çok elverişlidir.

Güney rotasından çıkışı kolay olan Kaçarlar' ı her yıl yüzlerce dağcı ziyaret etmektedir. Tırmanış esnasında, eğer sis yoksa Doğu Karadeniz Dağları'nın muhteşem görüntüsü izlenebilmektedir. Kuzey rotasını ise daha çok deneyimli dağcılar tercih ederler. Kuzeyden zirve yapmanın bir avantajı geri dönüşte Ayder Yaylası'nda kaplıcalara uğrayabilme olanağıdır.

Motosiklet ve Bisiklet Turizmi

Potansiyel bir turizm alanı olan Kaçkar Dağları, dağ bisikleti faaliyeti ve motosiklet gezileri için de imkanlar sunar. Kendi organizasyonunuzu yapmak kaydıyla, yaylaların güzelliklerini, iki tekerin keyfiyle birleştirebilirsiniz. her yıl dünyanın farklı bölgelerinden gelen bisiklet ve motosiklet severler yayla yollarını kullanarak kendi rotalarını çiziyorlar. Haziran-Eylül ayları arasını kapsayan geniş bir sezonda, her mevsimin farklı güzelliklerini görebileceğiniz bir geziyi gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye Çevre Koruma ve Yeşillendirme Kurumu'nun "Kaçkarlarda Dağ Alanları Yönetimi (DAY)" adlı çalışması çerçevesinde bisiklet geçiş rotalarına yönelik çalışmalar da yürütülmektedir.

Kamp ve Karavan Turizmi
Rize yaylaları kampçılar için mükemmel mekandır. Kaçkar Dağları Milli Parkı içinde de çadırlı ve karavanlı konaklama sağlanabilmektedir.
1-10 1-12 1-16 DSC02861aDSCN4900 kamp2 Picture 256 Picture 285Galeri
Galerimiz'de Rize'nin birbirinden güzel yaylalarının fotoğraflarını ve Liligum'a ait fotoğrafları bulabilirsiniz.
Aktiviteler
Çamlıhemşin'in eşsiz doğasının tadını çeşitli aktivitelerle doyasıya çıkarabilirsiniz..
Biyolojik Çeşitlilik
1430  bitki çeşidi, 250 kuş çeşidi, nadir yaban hayatı ile dünyanın korumada öncelikli 200 bölgesinden birini yaşayın.
 
Doğal Ürünler
Çamlıhemşin'in doğasından beslenmiş hayvanlardan elde edilen ürünlerimizi tatmadan Ayder'den ayrılmayın...
Ayder Yaylası
Türkiye'nin en güzel yaylası olarak bilinen Ayder Yaylası, doyumsuz şelale manzarası, eşsiz doğasıyla sizleri bekliyor.
Ziyaretçi Defteri
Bir Kez Sevdalanınca,
Sevda Bir Ömür Yaşar,
Üç günlük Fırsat Bulsa,
Seven Liliguma Koşar


Tüm Hakları Saklıdır Liligum Dağ Evi 2010